Długi weekend majowy to idealna okazja do spędzenia czasu w ciekawy sposób i w oderwaniu od codziennej rutyny. W roku 2021 majówka wypada akurat od soboty do poniedziałku, mamy więc do dyspozycji aż trzy dni wolnego. Weekend majowy najlepiej zaplanować trochę wcześniej, ponieważ zostawianie tego na ostatnią chwilę może być stresujące. Co można robić w czasie majówki 2021? Pogoda i temperatury na początku maja zachęcają do wycieczek i aktywności na świeżym powietrzu. Dobrze więc tak go zaplanować, by jak najwięcej czasu spędzić na zewnątrz. Gdzie zatem się wybrać? Naszym zdaniem najlepszym pomysłem będzie wyjazd do Energylandii!

majówka w energylandii

Majówka w Energylandii – dlaczego warto

Długi weekend majowy to czas, na który czekamy przez cały rok. Pomysłów na spędzenie majówki jest wiele, jednak naszym zdaniem jednym z ciekawszych będzie przyjazd do Energylandii. Ten wyjątkowy park rozrywki to jedyne takie miejsce w Polsce. Nigdzie indziej w kraju nie znajdziemy aż tak dużego wesołego miasteczka. Obszar, który obejmuje Energylandia, naprawdę nie ma sobie równych – wszystkie atrakcje parku zajmują aż 35 hektarów! Weekend majowy to jeden z najlepszych okresów, w których warto odwiedzić Energylandię. Polski klimat sprzyja majówkom na świeżym powietrzu. Warto zatem przywitać maj 2021 wyprawą do naprawdę wyjątkowego miejsca. Energylandia może być doskonałym wyborem zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla par czy grup przyjaciół. Dogodna lokalizacja obiektu sprawia, że bez problemu dotrzemy tu z każdego zakątka Polski. Dużym atutem Parku Rozrywki Energylandia jest jego położenie. Energylandia znajduje się w wyjątkowo malowniczej części województwa małopolskiego. Wycieczkę do Energylandii można idealnie połączyć z wyprawą w góry czy zwiedzaniem Krakowa. Dlatego jeśli chcemy spędzić majówkę 2021 na zwiedzaniu ciekawych miejsc w Małopolsce, zdecydowanie poświęćmy chociaż jeden dzień na Energylandię.

Do zabawy zapraszają nas cztery strefy, z których jedna jest dostosowana z myślą o najmłodszych. W Energylandii możemy korzystać z następujących stref:

  1. Strefy dla najmłodszych, która zabierze milusińskich do świata bajek, magii, a także nauki, a wszystko to za sprawą smoka Energusia, o którym wspominaliśmy wcześniej.
  2. Strefy familijnej dedykowanej całym rodzinom, w której z urządzeń mogą korzystać zarówno dzieci jak i dorośli
  3. Strefy ekstremalnej dostarczającej dużej dawki adrenaliny każdemu śmiałkowi, który podejmie wyzwanie i bez cienia strachu wypróbuje wszystkie urządzenia
  4. Strefy relaksu – Water Park, który przeniesie nas na tropikalną wyspę pełną ciekawych zaułków, atrakcji wodnych i możliwości wypoczynku nad wodą na świeżym powietrzu.
  5. Strefa gastronomiczna – ciągle rozrastający się kompleks restauracji, barów, kawiarni i dedykowanych punktów gastronomicznych zlokalizowanych w różnych częściach parku.

Jak trafić do Energylandii?

Energylandia znajduje się w miejscowości Zator przy al. 3 Maja 2 w województwie Małopolskim. Do Energylandii można dojechać na wiele sposobów. Najwięcej osób wybiera oczywiście podróż samochodem. Dla gości zmotoryzowanych przygotowano obszerny parking, gdzie można zostawić samochód podczas całego pobytu w parku rozrywki. Parking jest naprawdę wygodny i ma bardzo dużo miejsc postojowych, dlatego nie musimy się o nic martwić. Podróżując do Energylandii wybierzemy zapewne trasę autostradą A4. Do Zatora możemy dojechać zarówno od strony Katowic, jak i od strony Krakowa. Jeśli jedziemy od Katowic, musimy zjechać z autostrady na węźle Balin, a następnie podążać za znakami na Oświęcim, Kraków i Wadowice (korzystając z dróg wojewódzkich DW780 i DW781). Natomiast jeżeli wybraliśmy dojazd od strony Krakowa, musimy opuścić autostradę na węźle Rudno, po czym kierować się oznakowaniem na Alwernię i Oświęcim (również korzystając z dróg wojewódzkich DW780 i DW781). Do Energylandii możemy także dojechać pociągiem i autobusem. Jeżeli podróżujemy z daleka, najlepiej w pierwszej kolejności dojechać do dworców w Krakowie lub Katowicach, a następnie kontynuować podróż lokalnymi liniami. Naszym zdaniem najwygodniejsza jest podróż pociągiem, ponieważ Polski Linie Kolejowe uruchomiły specjalne połączenie kolejowe „Energylandia”, które rozpoczyna swój bieg właśnie z Krakowa i Katowic. Jeśli wolimy podróż autobusem, możemy wybrać dworce w Krakowie, Katowicach, Oświęcimiu lub Wadowicach, a następnie dojechać bezpośrednio do Energylandii busem.

Co nas czeka w Energylandii

Pierwszą rzeczą, która zapewne rzuci nam się w oczy po przekroczeniu bram Energylandii, jest niesamowita różnorodność atrakcji. Zapewniamy, że kto chociaż raz odwiedził ten niezwykły park rozrywki, z pewnością będzie chciał tu jeszcze wrócić. Park Rozrywki Energylandia podzielony jest na cztery części, a każda z nich oferuje odwiedzającym inne atrakcje. Odnajdą się tu osoby w każdym wieku, ponieważ każda ze stref obejmuje atrakcje o innym stopniu intensywności i zaawansowania. Najmłodszym odwiedzających zachęcamy do odwiedzenia strefy zabaw dla dzieci, czyli Bajkolandii. Świat Bajkolandii jest kolorowy i pełen uroku, a goście mogą bawić się w towarzystwie postaci ze swoich ukochanych bajek. W Strefie Familijnej zgromadzono nieco intensywniejsze atrakcje, odpowiednie dla starszych dzieci i ich rodziców. To idealne miejsce do kreatywnej zabawy i spędzania czasu razem. Największą dawkę adrenaliny zapewniają atrakcje Strefy Ekstremalnej. To miejsce wyłącznie dla osób o mocnych nerwach – czy i ty do nich należysz? W Strefie Ekstremalnej znajduje się między innymi najsłynniejszy w Polsce roller-coaster HYPERION. W Energylandii znajduje się także zapierający dech w piersiach park wodny. Strefa Water Park jest czynna w pogodne dni, gdy temperatura osiągnie minimum 20 °C.

Bilety do Energylandii

Jeszcze jednym plusem wycieczki do Energylandii jest to, że w cenie jednego biletu mamy nielimitowany dostęp do wszystkich atrakcji. Możemy korzystać więc ze wszystkich karuzeli, roller-coasterów, zjeżdżalni oraz uczestniczyć w widowiskach i pokazach. Raz zakupiony bilet wstępu upoważnia nas do wejścia do każdej z czterech stref tematycznych i jest ważny przez cały dzień. Wszystkie ceny biletów możemy sprawdzić bezpośrednio w cenniku, gdzie umieszczono już aktualne ceny obowiązujące do 25 czerwca 2021. Możemy wybrać opcję jedno- lub dwudniową.

Bilety jednodniowe

Jeśli chcemy połączyć majówkową wycieczkę do Energylandii ze zwiedzaniem innych atrakcji Małopolski, możemy zdecydować się na opcję jednodniową. Jednodniowy bilet normalny kosztuje 139 zł. Dla dzieci o wzroście do 140 cm, seniorów w wieku 65+, kobiet w ciąży oraz osób niepełnosprawnych powyżej 12. roku życia obowiązują bilety ulgowe w cenie 89 zł. Osobom niepełnosprawnym w wieku do 12 lat przysługują bilety ulgowe w cenie 69 zł. W sprzedaży są także bilety specjalne, w tym bilet dla dziecka, które nie ukończyło 3. roku życia, bilet urodzinowy dla osoby poniżej 18. roku życia oraz bilet specjalny dla par młodych, które chcą urządzić w Energylandii sesję fotograficzną w strojach ślubnych – dla takich biletów obowiązuje symboliczna opłata 1 zł.

Bilety dwudniowe oraz czasowe

Ilość atrakcji w Energylandii sprawia, że spokojnie możemy spędzić tu cały dzień. A co jeżeli jeden dzień to za mało? I na to istnieje rozwiązanie – wystarczy zdecydować się na bilet dwudniowy! To opcja atrakcyjna zwłaszcza dla gości z dalszych części kraju, którzy w celu dotarcia na miejsce przebyli naprawdę długą drogę. Dwudniowy bilet normalny kosztuje 249 zł, natomiast dwudniowy bilet ulgowy 159 zł. W tym przypadku w cenie biletu mamy nielimitowany dostęp do wszystkich atrakcji aż przez dwa dni – możemy więc spędzić w Energylandii czas od rana do wieczora, po czym wrócić tu kolejnego dnia i nadal cieszyć się doskonałą zabawą. A co jeśli zamierzamy wracać w to miejsce częściej? W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem będzie zakup biletu całorocznego. Za obowiązujący przez cały rok bilet normalny zapłacimy jedyne 559 zł, natomiast bilet ulgowy kosztuje tylko 359 zł. Bilety całoroczne obowiązują od dnia zakupy przez 365 kolejnych dni. Bilet całoroczny zwraca się już po czterech odwiedzinach w Energylandii – pomyślmy tylko, jaka to oszczędność!

Noclegi

Po całodniowych atrakcjach należy udać się na zadłużony odpoczynek. W Zatorze, jak i w okolicznych miejscowościach znajdziemy hotele, pokoje, agroturystykę, w których możemy przenocować. Listę polecanych obiektów noclegowych znajdziecie pod linkiem: https://energylandia.pl/zaplanuj-pobyt/noclegi/. W szczególności polecamy miasteczko westernowe oraz wioskę indiańską Western Camp Resort