Koniec kwietnia nas nie rozpieszcza, a weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. W tym roku majówka to niemalże namiastka urlopu i wielu z nas może wyjechać na istne wakacje weekendowe. Wszystko to za sprawą dogodnego ułożenia dni świątecznych i roboczych w pierwszym tygodniu maja. Wystraszy wziąć kilka dni urlopu, aby cieszyć się nieprzerwanym dziewięciodniowym wypoczynkiem, o ile nie wydłużymy majowego urlopu o jeszcze kilka wolnych dni. Oczywiście samo ‘wystarczy’ nie załatwi sprawy. Trzeba jeszcze w jakiś sposób te dni zagospodarować, tak, aby nie przesiedzieć ich bezproduktywnie na kanapie przed telewizorem. W tej roli doskonale sprawdzi się weekendowy wyjazd, który pozwoli nam oderwać się od szarej rzeczywistości i już teraz wprowadzi nas w letni nastrój.

Nie bez znaczenia jest jednak pogoda. Osoby, które taki wyjazd na weekend mają w planach może martwić to, co dzieje się za oknami – śnieg, grad, temperatura w okolicach zera. W taką pogodę ciężko wypocząć, chyba, że decydujemy się na spędzenie tygodnia w hotelowym SPA… Kiedyś jednak trzeba wyjść na zewnątrz, aby zaczerpnąć świeżego powietrza.

Wracając do sedna. Skoro wakacje weekendowe, a tym bardziej przypadające w długi weekend, to zdecydowanie przydałby się jakiś plan, który pozwoli nam zagospodarować czas, zwiedzić wybraną przez nas okolicę, a także nie nadszarpnie naszego portfela. Uwzględniając powyższe trzy kryteria, najlepszym wyborem będzie spędzenie długiego weekendu majowego w Polsce. I tutaj pojawia się kolejny problem, odwieczne pytanie wszystkich „niedzielnych turystów”, którzy naprawdę nie wiedzą gdzie na weekend można wybrać się, aby naładować baterie i zregenerować siły. Warto podpytać znajomych i członków rodziny, gdzie chcieliby pojechać lub jakie atrakcje polecają bazując na własnym doświadczeniu. Dzięki poleceniu jesteśmy w stanie uchronić się przed niechcianym rozczarowaniem, które mogłoby powstać, gdybyśmy szykowali się na wielką wyprawę, której cel okazałby się niewart zachodu. Jeżeli pogoda dopisze, to dajemy Wam podpowiedź odnośnie miejsca, które w tym roku trzeba odwiedzić. Energlandia, bo o niej mowa, w tym roku przygotowała 19 nowości, które podbiją serca każdego, kto już miał okazję poddać się ekstremalnej rozrywce, a także tym, którzy odwiedzą to miejsce po raz pierwszy.