Każdego dnia zmagamy się z obowiązkami służbowymi, które czasami zdają się nas przerastać. Nie radzimy sobie ze stresem, ani trudnymi sytuacjami, kiedy zostajemy przyparci do mury i czujemy się zewsząd osaczeni. Nasi pracodawcy doskonale zdają sobie z tego sprawę, choć nikt głośno się do tego nie przyzna. Każdy pracownik musi wyrobić swój target i zadania w najbardziej efektywny sposób. Wydawać by się mogło, że pozostajemy sami sobie ze swoimi problemami służbowymi, ale w gruncie rzeczy przełożeni obserwują nasze zachowanie i umiejętność radzenia sobie w podbramkowych sytuacjach.

Niecodzienne wyzwania

Na podstawie obserwacji, pracodawcy starają się dobierać nagrody motywacyjne dla swoich pracowników, które pozwolą im jeszcze bardziej efektywnie pracować i pokonywać codzienne trudności. W związku z tym bardzo często organizowane są imprezy integracyjne w górach, których celem jest sprawdzenie umiejętności poszczególnych pracowników, podejmowania wyzwań, realizacji zadań oraz wcielania się w poszczególne role. Można śmiało powiedzieć, że jest to niejako development center, ale w zdecydowanie oszczędnej wersji.

Na rynku znajdziemy wiele firm eventowych, które organizują imprezy integracyjne dla firm w górach. W ramach wyjazdu najczęściej pojawia się wspólna eskapada po górskim szlaku, która jest zrównoważona pod względem możliwości danej grupy. Pojawia się również wiele zadań grupowych oraz elementów rywalizacji pomiędzy zespołami. W górskich lasach istnieje możliwość zorganizowania zawodów paintballu, które połączone są z konkurowaniem o umowne trofeum.

W tak ciężkich okolicznościach przyrody bardzo łatwo zwątpić w swoje siły i do końca udaje się przetrwać tylko najsilniejszym i najsprytniejszym jednostkom.

Plener to nie tylko przyroda

Jak góry to tylko Karkonosze. Po ciężkich trudach pracowniczego wyjazdu pora również na zregenerowanie sił i zasmakowanie rozrywki, która nie umęczy naszego ciała, ale spowoduje, że po organizmie będą rozchodziły się zbawienne endorfiny. W tym celu idealnie sprawdzą się imprezy plenerowe Kraków, gdzie możemy spędzić czas w przyjemnych okolicznościach przyrody i historycznych zabytków. Jeżeli jednak Kraków nie jest wystarczający, to z pewnością do gustu przypadnie Wam Zator, miejscowość, która ma bardzo wiele do zaoferowania grupom zorganizowanym. Wszystko dzięki największej atrakcji tej okolicy – Energylandii, która zagwarantuje uczestnikom wyprawy ekstremalne doznania zapadające w pamięci na bardzo długi czas.