Wyłącz komórkę na majówkę!

Majówka z dzieckiem jest z pewnością jedną z najlepszych form spędzenia wolnego czasu z dzieckiem. Niewiele miesięcy w ciągu roku zapewnia nam dobrą pogodę i zazwyczaj mama, tata i dziecko spędzają wolne chwile w domu. Wszyscy doskonale wiemy jak taki dzień wygląda. Tata rozsiada się wygodnie w kanapie z pilotem w ręku, mama stara się podgonić kolejny projekt z pracy i włącza komputer, a dziecko gra w gry multimedialne na telefonie komórkowym lub na tablecie. Nie sprzyja to w żaden sposób zawiązywaniu więzi rodzinnych, a wręcz przeciwnie, prowadzi do ich szybkiego rozkładu. Oczywiście nie mówimy całkowitego „nie” dla nowoczesnych technologii. Są one potrzebne i w dużej mierze ułatwiają i upraszczają nasze codzienne życie. Jednak w ferworze życia nie powinniśmy zapominać o tym co jest najważniejsze, o rodzinie.

Jak wspólnie spędzać czas?

Czasami, obserwując polskie rodziny, możemy odnieść wrażenie, że wiele z nich zapomniało, w jaki sposób efektywnie oraz efektownie można spędzać wolne chwile w gronie najbliższych. Nawet spacerując po parku, któryś członek rodziny ukradkiem spogląda na komórkę, tak jakby świat w niej zawarty był ważniejszy od żywych, realnych osób, które myślą i czują. Dlatego zastanawiając się gdzie pojechać na majówkę z dzieckiem, a dokładnie po załatwieniu wszystkich formalności powinniśmy przede wszystkim zdecydować się na wyłączenie telefonu przynajmniej na ten jeden, wyjątkowy dzień, a jeżeli nie jest to możliwe, to chociaż go wyciszyć, żeby nie rozpraszał nas podczas wyprawy i niszczył wspólnych momentów.

Gdzie jechać na majówkę z dzieckiem?

Analizując różne oferty i zastanawiając się gdzie pojechać na majówkę z dzieckiem, przede wszystkim, szczególnie jeżeli należymy do typu rodziny opisanego powyżej, powinniśmy znaleźć miejsce, w którym nawet nie zapadniemy skorzystać z komórki, tabletu czy komputera, a jeżeli już to tylko po to, aby wykonać pamiątkowe zdjęcia. Musi być to miejsce, w którym czas płynie swoim torem i nie pozwala na nudę. Taka właśnie jest Energylandia.

Jedyne, co możemy zagwarantować rodzicom, to to, że Wasze dziecko odwiedzając energylandię będzie potrafiło wypowiedzieć tylko jedno słowo: „Wow!”. Mnogość atrakcji doprowadzi je do zawrotów głowy i niezaprzeczalnie na koniec dnia stwierdzi, że to był najpiękniejszy dzień w jego życiu.

Strefa dziecięca

Wybierając się do parków rozrywki zazwyczaj obawiamy się, czy w danym miejscu będą sprzęty i atrakcje przeznaczone nie tylko dla starszych członków rodziny, ale również tych najmłodszych. W przypadku Enrgylandii nie musimy się tego obawiać. W samym centrum parku znajduje się strefa przeznaczona dla najmłodszych uczestników zabawy. Kierując się od Wejścia Głownego przed nami rozpościera się Karuzela bajkowa Sisi oraz znajdujący się na tej samej wysokości Zjeżdżalnia Arctic Fun. Nieco dalej dzieciaki mogą wyszaleć się na Karuzeli Super Pompa, jak sama nazwa wskazuje, karuzela przypadnie do gustu sympatykom straży pożarnej. Ze płonącej karuzeli przenosimy się do WRC auto zderzaki, gdzie dzieci mogą spróbować swoich sił w prowadzeniu samochodu i  niezliczonych kraksach, Łódek Wyspa Skarbów oraz Karuzeli bajkowej Leoś. Tuz za nimi znajduje się Cichy kącik dla mamy i dziecka, w którym wszyscy mogą zregenerować siły po wcześniejszych atrakcjach. Na koniec proponujemy dla dzieciaków Jeep Safari oraz Karuzelę Latające huśtawki.

Gry i zabawy interaktywne

Asortyment urządzeń w Parku Rozrywki daje wiele możliwości, jednak nie jest to jedyna atrakcja jaką możemy tutaj spotkać. Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych i ich rodziców wiele animacji i zabaw, które pozwolą na czynną i interaktywną zabawę. A wśród nich:

  • Piracki i słonikowy plac zabaw
  • Malowanie twarzy
  • Gry, m.in.: olbrzymie szachy, koszykówka, balonowa bitwa, turbo suszarki
  • Fotobudka
  • Wulkany

Zabaw jest naprawdę bardzo dużo, a te wymienione powyżej są jedynie namiastką atrakcji, jakie czekają na Wasze dzieci.