Wspólne wycieczki to nie tylko świetna metoda nauki i poznawania otaczającego nas świata. Jest to również doskonały sposób na integrację uczniów i zacieśnianie więzi. Dla wielu naszych podopiecznych, tego rodzaju wycieczki stanowią jeden z najbardziej ekscytujących aspektów chodzenia do szkoły i z niecierpliwością oczekują kolejnych wypadów. Gdzie jednak wybrać się na emocjonującą wycieczkę szkolną, która nie zmęczy dzieci zbyt długą podróżą, a jednocześnie pozwoli na niezapomnianą zabawę i poznanie nowej kultury? Obierzcie kierunek Polska i doświadczcie zupełnie innego wymiaru rozrywki w Energylandii!

Energylandia to miejsce, w którym każdy, bez względu na wiek, poczuje się niesamowicie. Dzięki czterem dokładnie wytyczonym strefom zabawy ten największy w Polsce park rozrywki stanowi bezpieczny i wyjątkowo atrakcyjny kurs dla zróżnicowanych grup szkolnych. Warto pamiętać, że wycieczki szkolne do Energylandii to czas spędzony od rana do późnego wieczora na najwyższym poziomie przyjemności, która zafunduje niezapomniane wrażenia wszystkim gościom. Dodatkowo, polski park rozrywki charakteryzuje się świetną opcją biletową, która umożliwia nieograniczone korzystanie z praktycznie wszystkich udostępnianych w parku atrakcji. Oznacza to jedną cenę, jeden bilet i zupełny brak granic dla dziecięcej radości i młodzieżowej frajdy.

Informacje organizacyjne

Najlepiej jeśli wycieczka zorganizuje sobie własny autobus, co znacznie ułatwi podróż i pozwoli zatrzymać się na dłużej w innych miejscach, jak np. w Krakowie, przepięknej, dawnej stolicy Polski, pełna wspaniałych zabytków i bogatej historii. Stąd do Energylandii jest zaledwie 50 km. Ponadto, z Krakowa do parku rozrywki odjeżdża specjalny autobus – szczegółowe informacje znajdują się pod tym adresem: https://energylandia.pl/zaplanuj-pobyt/jak-dojechac/.Świetną bazę noclegową stanowi Hotel Western Camp, który sam w sobie stanowi dodatkową atrakcję rodem z Dzikiego Zachodu. Warto śledzić aktualne promocje na stronie Energylandii, które zmieniają się wraz z sezonami i porami roku. Opiekunowie grupy zawsze otrzymują darmowy wstęp!

Atrakcje dla mniejszych
Dla uczniów szkół podstawowych opracowano kilka scenariuszy zabawy. Najmłodsi spędzą cudowny czas w Bajkolandii, gdzie czeka dwadzieścia wspaniałych atrakcji. Ta specjalna strefa dziecięca pozwala przenieść się do krainy najwspanialszych bajek i korzystać z wielu fantastycznie stylizowanych atrakcji. Energuś Roller Coaster poruszający się z bezpieczną prędkością 50 km/h dostarczy dreszczyku emocji maluchom. Z kolei starsi uczniowie odnajdą się w strefie familijnej, dedykowanej specjalnie dla nich. Siedemnaście atrakcji dostarczy niezapomnianych wrażeń! W strefie tej nauczyciele razem z uczniami mogą korzystać z wyjątkowych atrakcji wodnych (szalona zabawa w Jungle Adventure), kolejki widokowej i roller coasterów (jeżdżący do przodu i do tyłu Boomerang Roller Coaster).

Atrakcje dla starszych
Starsi uczniowie z pewnością chętnie skorzystają z dziewięciu atrakcji, mieszczących się w strefie ekstremalnej. To prawdziwy raj dla wszystkich tych, którzy uwielbiają wysoki poziom adrenaliny. Co czeka na śmiałków? Największy w tej części Europy Mayan Roller Coaster o wysokości 33 metrów i prędkości 80 km/h, Formuła Roller Coaster osiągający prędkość aż 100 km/h, potężne wahadło Aztec Swing oraz kapsuła Space Booster zawieszona na ramieniu o długości 40 metrów. Najodważniejsi mogą doświadczyć wyjątkowej dawki emocji na Hyperionie, czyli najwyższym i najszybszym mega coasterze w Europie. Jego wysokość to 77 metry a prędkość 142km/h. Jeśli wrażeń wciąż będzie za mało do dyspozycji zostaje Speed Water Coaster, czyli najwyższy i najszybszy roller coaster wodny na świecie!