Raz na jakiś czas przychodzi ten moment, kiedy możemy skorzystać z krótkiego urlopu lub szukamy pomysłu na zbliżający się długi weekend. Zazwyczaj mowa o kilku dniach, w trakcie których nie przemierzymy całego kontynentu ani nie poznamy dogłębnie kultury egzotycznego kraju, do którego sama podróż trwa całą dobę. Jak zatem zaplanować czas wolny, kiedy mamy tylko kilka dni a chcemy doświadczyć mocnych wrażeń oraz poznać coś nowego? W tej sytuacji najlepszym wyjściem będzie długi weekend w Polsce, a dokładniej w Energylandii.

Energyland to rodzinny park rozrywki położony w Zatorze, na południu Polski. Jest to największy park rozrywki w Polsce i jeden z większych w tej części Europy, o powierzchni ok. 35 ha, w którym znajduje się łącznie ok. 80 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, w tym 15 roller coasterów, liczne karuzele i urządzenia ekstremalne, a także restauracje, bary, sklepy z pamiątkami oraz sceny, na których prezentowane są krótkie widowiska w zależności od sezonu. Miejsce wprost idealne na familijną wycieczkę lub wypad ze znajomymi. Sama Energylandia jest tak duża, że potrzeba od 2 do 3 dni, żeby zapoznać się ze wszystkimi atrakcjami. Poza tym park mieści się niecałe 50 km od Krakowa, dawnej stolicy Polski, która zachwyca zabytkową architekturą, dziełami sztuki oraz pozwala posmakować w słynnej polskiej gościnności.

Baza atrakcji
Dla odwiedzających opracowano kilka scenariuszy zabawy w czterech strefach. Najmłodsi mogą bawić się w cudownej Bajkolandii, gdzie znajduje się aż dwadzieścia wspaniałych atrakcji. Jest to strefa dziecięca pozwalająca maluchom wraz z rodzicami przenieść się do krainy magicznych bajek i korzystać z wielu fantastycznie stylizowanych atrakcji. Energuś Roller Coaster poruszający się z bezpieczną prędkością 50 km/h wywoła rumieńce zachwytu na podekscytowanych twarzach naszych pociech. Z kolei starsze dzieci odnajdą się wraz z rodzicami w strefie familijnej, gdzie czeka aż siedemnaście atrakcji. Tutaj całe rodziny mogą korzystać z wyjątkowych atrakcji wodnych (szalona zabawa w Jungle Adventure), kolejki widokowej i roller coasterów (jak np. poruszający się do przodu i do tyłu Boomerang Roller Coaster). Miłośnicy ekstremalnych wyzwań mogą przetestować swoją odwagę na dziewięciu atrakcjach, mieszczących się w strefie ekstremalnej. Miejsce stworzono dla tych, których kręci adrenalina. Na śmiałków czeka tu największy w tej części Europy Mayan Roller Coaster o wysokości 33 metrów i prędkości 80 km/h, Formuła Roller Coaster poruszający się z prędkością aż 100 km/h, potężne wahadło Aztec Swing oraz kapsuła Space Booster zawieszona na ramieniu o długości 40 metrów. Jednak to nie koniec wyzwań. Otóż najdzielniejsi mogą poczuć wyjątkowe emocje na Hyperionie, czyli najwyższym i najszybszym mega coasterze w Europie. Jego wysokość to 77 metry a prędkość 142km/h. Obok Speed Water Coaster, czyli najwyższy i najszybszy roller coaster wodny na świecie. Po takiej dawce emocji można udać się do ostatniej strefy, czyli Water Parki. Jest to idealne miejsce dla rodziców i ich pociech na upalne dni. Można się tutaj zrelaksować po całym dniu mocnych wrażeń.

Warto wiedzieć
Warto również wiedzieć, że z Krakowa do parku rozrywki odjeżdża specjalny autobus – szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: https://energylandia.pl/zaplanuj-pobyt/jak-dojechac/ .Świetną bazę noclegową stanowi Western Camp Resort, w którym będziemy mogli poczuć się jak na Dzikim Zachodzie i który znajduje się zaledwie 1,5 km od parku. Zapraszamy!