Nie doceniamy roli jakie pełnią integracyjne imprezy, szczególnie te służbowe. Zazwyczaj traktujemy je jako pracowniczy obowiązek i konieczność wyjazdu z często nielubianymi osobami z pracy. Czasami jest zupełnie na odwrót. Cieszymy się na samą myśl o tego typu wydarzeniu i z utęsknieniem oczekujemy nadejścia dnia eventu, czasami aż nadto go przeceniając.

Imprezy integracyjne w korporacjach

Wielkie firmy, bardzo często z kapitałem zagranicznym, które zatrudniają setki, a nawet tysiące pracowników, praktycznie każdego roku organizują dla swojej kadry pracowniczej co najmniej jedną o ile nie kilka wydarzeń. Bardzo często należą do nich spotkania lub wielkie imprezy wigilijne albo noworoczne, wiosenno-letnie pikniki na świeżym powietrzu, a czasami nawet biegi charytatywne, w których udział mogą wziąć nie tylko pracownicy danej firmy, ale również osoby spoza. W wielkich korporacjach znacznie częściej pojawiają się tego typu imprezy niż w mniejszych firmach, co jest nie tylko spowodowane zamożnością danego przedsiębiorstwa, ale również jakością współpracy pomiędzy współpracownikami.

Zacieśnianie więzi, impreza firmowa Katowice

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, imprezy integracyjne w korporacjach odbywają się znacznie częściej niż w mniejszych przedsiębiorstwach. Nie trudno to wyjaśnić. W mniejszych firmach współpracownicy zazwyczaj bardzo dobrze się znają i wiedzą, czego mogą od siebie oczekiwać i czego się po sobie spodziewać. W dużych firmach o dobre więzi jest znacznie trudniej. Uniemożliwia to rywalizacja i wyścig szczurów o dane stanowisko. Nie oznacza to jednak, że mniejsze firmy nie potrzebują i nie organizują imprez pracowniczych, jak również nie każda korporacja godzi się na taką politykę.

Niemniej jednak, czy to będzie duża impreza firmowa Katowice czy kameralny event dla kilku pracowników, to zdecydowanie w każdym tego typu wydarzeniu liczy się zacieśnianie więzi pomiędzy współpracownikami. Organizatorzy a także zarząd firmy doskonale zdaje sobie sprawę, że w ten sposób mogą polepszyć współpracę pracowników w działach, a co za tym idzie jeszcze lepsze prosperowanie firmy od wewnątrz, co ma swoje przełożenie na zewnątrz. Właściciele spółek również wiedzą, że jest to doskonałe narzędzie motywacyjne dla pracowników, którzy w ten sposób regenerują swoje siły przed kolejnymi wielkimi projektami i zadaniami. Dlatego tak bardzo często, imprezy integracyjne firmowe odbywają się pod koniec roku, aby dokonać uroczystego zamknięcia starego etapu i otworzyć się na nowe wyzwania i z nową i jeszcze większą siłą rozpocząć kolejny rok pracy w danej firmie.