Z wycieczkami jest jak z modą, co jakiś czas pojawia się nowy trend, który powoduje, że wszyscy masowo ruszają na podbój danego obiektu. Bardzo często jest to jednorazowa moda, która wraz z zakończeniem sezonu przemija. Niektórym atrakcjom udaje się przetrwać okresy pomiędzy sezonami i zdobywać nowe rzesze zainteresowanych osób. Wymaga to jednak ciężkiej pracy i zdecydowanym dążeniem do celu.

W Internecie co sezon pojawia się wiele zapytań gdzie jechać na weekend. Jak wiele pytań, tak również jest wiele odpowiedzi. Internauci, chciałoby się rzec, przekrzykują się w związku z proponowanymi destynacjami. Warto jednak zdać się na własną intuicję i świadomie wybrać ofertę, która spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Energylandia na celowniku

Od kilku lat prym w dostarczaniu największych atrakcji i rozrywki wiedzie Energylandia. Dla niewtajemniczonych jest to największy w Polsce park rozrywki, który znajduje się w Zatorze, miejscowości pomiędzy Katowicami a Krakowem. Zjeżdżają tutaj osoby, które wykupują wycieczki weekendowe z Poznania oraz wielu innych odległych miejscowości. Dowodem na to są również zorganizowane wycieczki weekendowe z Gdańska, a więc z drugiego końca Polski. Dzięki dogodnym połączeniom lotniczym, ale i kolejowym, przemieszczenie się z odległych zakątków Polski do innych nie stanowi już problemu. Nie tracimy na taką podróż całego dnia, który zdecydowanie każdy wolałby spędzić na czymś bardziej przyjemnym niż przesiadywanie w pociągu czy autobusie. Poza tym planując wyciekę na tegoroczny weekend majowy warto uwzględnić i inne atrakcje turystyczne jakie na nas czekają w okolicy Zatoru. W ten sposób nie będzie to jedynie jednodniowy wyjazd, ale podróż zorganizowana. Możemy w niej połączyć wiele sposobów wypoczynku, od tych ekstremalnych jak na przykład pobyt w Energylandii, po bardziej spokojne jak spacer po starówce okolicznych miejscowości.

Wszędzie blisko

Wspomniana przez nas Energylandia ma bardzo dogodne położenie. Sprawia ono, że zwiedzając okoliczne miasta takie jak Katowice, Kraków, Oświęcim czy Wadowice, dzieli nas niewiele kilometrów, żeby zboczyć z trasy podróży i przystanąć w Zatorze na chwilę, dłuższą chwilę. Wybierając się w wyżej wymienione miejsca, koniecznie trzeba uwzględnić jeden dzień na spędzenie czasu w Parku Rozrywki. Będzie to miła odmiana od historycznych tras, którymi zazwyczaj podążamy wybierając się na rodzinne lub szkolne wycieczki, a tym bardziej doskonały przystanek pomiędzy punktami naszej podróży.