Zapanowanie atrakcji dla dzieci na dni wolne od szkoły i przedszkola może stanowić dla dorosłych nie lada wyzwanie. Ważne jest, aby tego typu eskapada była dostosowana do wieku i zainteresowań uczestników, w innym wypadku majówka z dziećmi może okazać się koszmarem.

Cel Małopolska

Wierzymy w umiejętności organizacyjne rodziców i kibicujemy im podczas organizowania wspólnie spędzonych chwil. W końcu nic nie jest ważniejsze dla dziecka jak poświęcony dla niego czas. Żadne pieniądze, drogie prezenty nie zastąpią mu rodziców i wspólnie spędzonych chwil. W związku z tym chętnie podpowiemy rodzicom jakie atrakcje turystyczne zadowolą ich podopiecznych.

Celem naszej wyprawy staje się malownicza Małopolska. Jest ona bogactwem możliwości turystycznych zarówno dla małych jak i dużych. Kraków ma bardzo duży potencjał, jednak tym razem skupimy się na otaczających go rejonach.

Ojcowski Park Narodowy

Ojcowski Park Narodowy słynie z malowniczej przyrody i niezwykłych jej osobliwości. Liczne jaskinie, skały wapienne przypominające przeróżne kształty potrafią pobudzić dziecięcą wyobraźnię. Z pewnością zainteresuje je Maczuga herkulesa, Brama Krakowska oraz Igła Deotymy. Szacuje się, że samych jaskiń jest na tym terenie około siedmiuset, lecz tylko dwie zostały udostępnione zwiedzającym. Jest to Jaskinia Łokietka oraz Jaskinia Ciemna. Na uwagę zasługuje również Kaplica „Na Wodzie”, Zamek w Pieskowej Skale, Zamek w Ojcowie oraz Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego.

Kopalnia Soli w Wieliczce

Niesamowitym przeżyciem dla najmłodszych będzie zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. Podobno podczas zwiedzania tej kopalni można natknąć się na Soliludki, tutejsze skrzaty. W trakcie wycieczki poznamy wielickie legendy. Dzieciom przypadną do gustu kręte, solne korytarze, które jak powiadają skrywają wiele podziemnych tajemnic. Kraina Solilandii stoi przed dziećmi otworem, a poza Soliludkami czeka na nich wiele atrakcji.

Park Rozrywki Energylandia i Zatorland

Po powrocie z ciemnej i słonej krainy Solilandii zapraszamy Was do dwóch niesamowitych krain: Energylandii i Zatorlandii. Majówka z dziećmi spędzona w tych dwóch parkach rozrywki spowoduje niesamowitą salwę radości na twarzach najmłodszych. W Energylandii skorzystają nie tylko z licznych rollercoasterów, karuzel, samochodów i łódek, ale także będą uczestnikami niesamowitych widowisk i przedstawień, które są tworzone właśnie z myślą o nich.

Zatorland, natomiast, zabierze dzieci do Parku Dinozaurów, Parku Owadów, Parku Stworzeń Wodnych oraz bardziej baśniowej strefy – Parku Mitologii, Parku Bajek i Parku Świętego Mikołaja.

Park Miniatur

Z Zatoru wędrujemy do Andrychowa, gdzie znajduje się Park Miniatur Świat Marzeń. Dzieci mogą tutaj podziwiać między innymi: Wieżę Eiffla, Wielki Mur Chiński czy Krzywą Wieżę z Pizy. Dla najmłodszych będzie park miniatur będzie niczym małe miasteczko, w którym będą mogli poczuć się jak olbrzymi przewyższający wzrostem wszystko, co je otacza.

Rajskie Ślizgawki

Na koniec wyprawy zapraszamy do Krynicy Zdrój, gdzie dzieci mogą bawić się do woli na rynnowych zjeżdżalniach. Z atrakcji ślizgawek mogą korzystać same dzieci lub dorośli z dziećmi. Zjeżdżać można po kilku przystosowanych torach na specjalnych matach. Trasy przygotowane są dla różnych grup wiekowych od delikatnej fali dla najmłodszych po kamikadze dla starszych.

Wszystkie wymienione przez nas atrakcje są inspiracja dla rodziców, dla których majówka z dzieckiem to priorytet w spędzeniu czasu. Do tego długi weekend majowy sprzyja spędzeniu kilku interesujących dni poza domem.