Gdzie wyjechać z dziećmi w 2022 r.

 

Gdy w rodzinie pojawia się dziecko lub dzieci, duża część życia zostaje podporządkowana właśnie im. Trudno się dziwić, najmłodszym najchętniej przychylilibyśmy nieba i spróbowali w jak najbardziej radosny sposób wprowadzić w świat. A co może służyć temu lepiej niż wspólne wyjazdy z rodzicami? W całym kraju nie brakuje miejsc, gdzie można rodzinnie spędzać czas, ale często można wpaść w pułapkę i szukając celu tylko pod kątem dziecka stracić z oczu swój własny wypoczynek i rozrywkę. Na szczęście da się to połączyć i są miejsca, gdzie i dzieci i dorośli będą się czuć jak w raju, a wspólny, rodzinny wyjazd, pozostanie w pamięci wszystkich na długo.

Małopolska na wakacje z dziećmi

 

Trudno znaleźć region, który lepiej nadawałby się na rodzinny wypoczynek niż Małopolska. Podczas wakacji z dzieckiem można tu odwiedzić atrakcje przyrodnicze, poznać zabytki, chodzić po górach, a także zabawić się w Największym Parku Rozrywki w Polsce, czyli Energylandii w Zatorze. Nie wyczerpuje to oczywiście całej gamy małopolskich propozycji na wyjazd wakacyjny z dziećmi.
Zator jest też bardzo dobrym miejscem jako baza wypadowa podczas dłuższego pobytu w okolicy. Blisko stąd do Krakowa, w Beskidy, a i wypad do Ojcowa z jego pięknymi skałami i jaskiniami nie jest szczególnie trudny. Zator można też potraktować jako przystanek podczas powrotu z położonych bardziej na południu gór, na przykład z Tatr i Zakopanego czy z Pienin.
Małopolska to region, w którym nie sposób się nudzić niezależnie od pogody. Oczywiście przy słonecznej aurze wybór jest znacznie większy, ale deszczowe dni także nie pozwolą na nudę. Zamki, kopalnie soli, jaskinie i multimedialne muzea. To miejsca, które spodobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Kraków – nie tylko zabytki

 

Sercem Małopolski jest Kraków, do którego prowadzą drogi ze wszystkich kierunków regionu. Historyczne miasto, dawna stolica Polski, najeżone jest zabytkami i miejscami godnymi uwagi. Wyjazd wakacyjny z dziećmi nastawiony na zwiedzanie zabytków to nie zawsze jest dobry pomysł. Czy dzieci nie będą za małe na takie atrakcje? Czy odnajdą się między Wawelem, Kościołem Mariackim a Bramą Floriańską? To w dużym stopniu zależy od rodziców. Zwiedzanie musi być dostosowane do wieku dziecka, ale nawet w głównych zabytkach znajdzie się coś, co zainteresuje najmłodszych. Choćby Smok Wawelski i jego grota oraz związana z nią legenda, wypatrywanie hejnalisty na Wieży Mariackiej, a także zaaranżowane w multimedialne muzeum Podziemia Rynku, gdzie można na przykład porozmawiać z krakowską przekupką czy zajrzeć do dawnego mieszczańskiego domu.
Podczas wyjazdu z dziećmi warto na trasie zwiedzania Krakowa uwzględnić Ogród Zoologiczny, a także wycieczkę na Kopiec Kościuszki. Dzieci lubią zwierzęta i lubią być w ruchu, a i rodzicom dłuższy spacer nie zaszkodzi.

Górski zawrót głowy – wakacje z dziećmi w Polsce

 

Małopolska jest kojarzona z górami, a wędrówki szlakami mogą być świetnym pomysłem na przynajmniej część rodzinnego wyjazdu. Oczywiście stopień trudności musi być dobrany do wieku dzieci, ale na łatwiejszych szlakach poradzą sobie nawet kilkulatki. Nie brakuje ich choćby w Beskidzie Makowskim czy leżącym na pograniczu z województwem śląskim Beskidzie Małym. Jedną z łatwiejszych tras jest dojście z Rzyk do schroniska pod Leskowcem. Jej atutem są piękne widoki roztaczające się ze szczytu. Z kolei ze starszymi dziećmi, które mają już wprawę w wycieczkach, można wybrać się na przykład na Babią Górę w Beskidzie Żywieckim. Wszystkie te miejsca znajdują się w odległości maksymalnie godzinnego dojazdu z Zatoru i Energylandii, więc może on być bazą wypadową dla górskich eskapad.
Oczywiście niekwestionowanym górskim hitem Małopolski są Tatry, gdzie wiele dolin, a także wyższych tras idealnie nadaje się na wędrówki z dziećmi. Niezwykle malownicze są leżące niedaleko Pieniny z Trzema Koronami i Sokolicą wznoszącymi się nad przełomową Doliną Dunajca.

Odkrycia, nauka i rozrywka

 

Wybierając się na wakacje z dziećmi, trzeba dobrać poziom odwiedzanych atrakcji do ich wieku i zainteresowań. I wcale nie jest powiedziane, że z dziećmi nie da się zwiedzać np. zabytków. Trzeba tylko wybrać takie, które są dostosowane do ich możliwości poznawczych. Doskonałe trasy do tego typu zwiedzania posiada na przykład Kopalnia Soli w Bochni. Multimedialna oprawa, wariant z możliwością spotkania z duchem podziemi, a także spływ zalanymi chodnikami czy przejazd kolejką górniczą rozpalą dziecięcą wyobraźnię.

Jednak nie samym zwiedzaniem się żyje, a wyjazd z dziećmi musi mieć też miejsce na zabawę. Tej w Małopolsce nie brakuje. W końcu znajduje się tu Największy Park Rozrywki w Polsce. Energylandia w Zatorze to królestwo rozrywki – roller coastery, karuzele, diabelskie młyny, kilka Stref Tematycznych, a także Park Wodny to tylko niektóre atrakcje czekające na spragnionych szaleństwa. Park oferuje atrakcje dla wszystkich grup wiekowych. Równie dobrze będą się tu bawić kilkulatki, nastolatki, jak i ich rodzice. Tu nie można się nudzić, a czasem wręcz nie starcza czasu, by odwiedzić wszystkie atrakcje. Jednak dzięki temu zawsze jest powód, by wrócić.

Energylandia – rozrywkowe wakacje z dziećmi

 

Niemalże każde dziecko zapytane gdzie chciałoby spędzić wolny czas z rodzicami odpowie, że w wesołym miasteczku. Niewątpliwie jest to magiczne miejsce dla dzieci, które owocuje w rozmaite atrakcje i wspaniałą zabawę. Wybierając wesołe miasteczko możemy zdecydować się na wyjazd z dziećmi do niesamowitego parku rozrywki jakim jest Energylandia. Śmiało można powiedzieć, że jest to polski odpowiednich Disneylandu i innych znanych bajkowych krain. Nie musimy jednak od razu decydować się na wyjazd z dziećmi aż tak daleko, kiedy w Polsce mamy do dyspozycji najlepsze centrum zabawy i rozrywki. Dzieci znajdą tutaj wiele atrakcji. Przeróżne karuzele, roller-coaster, kolejkę wśród krasnali, arktyczną zjeżdżalnię, spływ łódką i wiele innych. Atrakcji jest naprawdę sporo, że aż ciężko jest odwiedzić wszystkie w ciągu jednego pobytu. Zawsze jednak będą stanowić doskonały pretekst, aby w najbliższym czasie ponownie odwiedzić wesołe miasteczko i skorzystać z innych, jeszcze nieznanych atrakcji.

Co jest najważniejsze, wszystkie atrakcje są odpowiednio opisane. Zawierają tabliczki, które informują nas do jakich grup wiekowych są zarezerwowane poszczególne atrakcje, oraz, które wymagają obecności opiekuna. Nie lekceważmy tego typu opisów, ponieważ one gwarantują nam i naszym dzieciom bezpieczne użytkowanie z udostępnionych obiektów. Dzięki przestrzeganiu zasad panujących w parku rozrywki, mamy pewność, że nam, ani naszym podopiecznym nie grozi nic złego. W razie pytań obsługa parku służy nam radą i pomocą. Z informacjami warto również zapoznać dzieci, aby w trakcie korzystania z poszczególnych urządzeń uniknąć niekontrolowanych sytuacji. Przestrzegajmy zaleceń, a nasza zabawa będzie udana.

Park Rozrywki Energylandia to również doskonała odpowiedź na pytanie gdzie na wakacje z dziećmi 2022 jechać w najbliższym sezonie. Sam park dostarczy dziecku niesamowitych wrażeń co najmniej na jeden dzień, a przecież wszyscy wiemy, że dzieci będą tak oczarowane tym miejscem i mnogością urządzeń, z których mogą skorzystać, że z pewnością w ciągu urlopu zawitamy tam nie raz, nie dwa. Tym bardziej, że oferta Parku Rozrywki pęka w szwach a wykup jednorazowego biletu uprawnia do:

1. wszystkich atrakcji Parku Rozrywki

  • karuzele
  • roller coaster
  • wioski tematyczne
  • spływ szaloną rzeką
  • wieże zrzutów
  • ławy wprawiane w ruch obrotowy, itp.

2. udziału w widowiskach edukacyjnych

3. kino 7D

4. strefy relaksu Water Park

W ramach oderwania od niezwykłej zabawy polecamy również wile innych propozycji, w których można skorzystać w Zatorze lub okolicach. Rozwija się tutaj prężnie turystyka piesza, rowerowa i wędkarska, ponieważ Zator znajduje się w Dolinie Karpia, który jest tutaj przysmakiem regionalnym tuż obok sernika królewskiego i prażonki Polańskiej. Dalej się zastanawiasz gdzie na wakacje z dziećmi 2022? Szkoda czasu! Wejdź na www.energylandia.pl i już teraz zamów bilety dla siebie i dzieci. Sprawisz dziecku niezapomniane wakacje w Małopolsce.