Dla uczniów wycieczka szkolna to czas, w którym mogą odpocząć od codziennych obowiązków i zrelaksować się w towarzystwie swoich rówieśników. Jednak dla nauczycieli taka wyprawa wiąże się z dodatkowymi obowiązkami, ponieważ muszą przygotować dobry plan wycieczki szkolnej, a także załatwić wiele formalności, na przykład zarezerwować miejsca w hotelu i bilety. Niezależnie od charakteru wyjazdu warto zadbać, aby w planie nie zabrakło rozrywki, jaką można zapewnić na przykład wizyta w Energylandii.

Wycieczka edukacyjna

Wiele wycieczek szkolnych nastawionych jest głównie na edukację. Zwiedzenie zabytków, chodzenie po muzeach i instytucjach naukowych dają możliwość rozwoju i poszerzenia wiedzy, ale w trakcie organizowania wycieczek szkolnych warto połączyć je na przykład z przejażdżką kolejką górską albo zabawą w parku wodnym. To jedynie część atrakcji, które czekają na gości Energylandii. Zadbaliśmy o to, żeby nie zabrakło u nas propozycji przeznaczonych zarówno dla najmłodszych, jak i dla trochę starszych dzieci oraz nastolatków. Wizytę w naszym parku rozrywki można zatem umieścić w planie wycieczki dla podstawówki, a także dla gimnazjum i liceum. Ze względu na lokalizację Energylandii, zabawę u nas warto połączyć na przykład ze zwiedzeniami Krakowa, który jest idealnym miejscem na edukacyjną wycieczkę.

Wycieczka szkolna w góry

Góry są częstym celem wycieczek szkolnych. Taka wyprawa służy poznawaniu kraju, a jednocześnie promocji aktywnego wypoczynku. Zdobywanie górskich szczytów daje satysfakcję zarówno dzieciom i młodzieży, jak i nauczycielom, dlatego dorośli chętnie podejmują się wyzwania, jakim jest organizacja wycieczki szkolnej w góry. Przepisy wymagają, aby jeden opiekun nadzorował nie więcej niż 10-osobową grupę, o czym trzeba pamiętać podczas przygotowań do wyjazdu. Dodatkowo warto zadbać o to, żeby uczestnicy mieli zapewnione dobre warunki do wypoczynku po wyczerpującej, górskiej wyprawie. Połączenie wycieczki w góry z wizytą w Energylandii to bardzo dobry pomysł, zarówno ze względu na lokalizację naszego parku, jak i możliwość urozmaicenia planu wyprawy. Możliwość uczestnictwa w spływie rwącą rzeką albo zabawy na rollalcoasterze z pewnością zachęci do wyjazdu wszystkich uczniów, którzy wahali się przed wzięciem udziału w wycieczce w góry.

Doskonała organizacja

W trakcie organizacji wycieczki należy zadbać o wygodne miejsca noclegowe oraz uwzględnić konieczność spożycia posiłków. W okolicach Energylandii znajduje się wiele pensjonatów, domów wakacyjnych oraz innych obiektów noclegowych. Posiłki można zjeść u nas, ponieważ na terenie parku znajduje się rozbudowana strefa gastronomiczna.