Zbliżają się urodziny bliskiej ci osoby? Najwyższy czas pomyśleć o wyjątkowym prezencie. W tym roku warto nastawić się na coś naprawdę niezapomnianego. Przygotujcie się na pełną wrażeń wycieczkę do Energylandii! W sezonie 2020 park rozrywki w Zatorze przygotował dla was całą masę nowości. Gotowi na mocne wrażenia? No to zaczynajmy!

O Energylandii

Rodzinny Park Rozrywki Energylandia to szczególne miejsce na mapie naszego kraju. To największe, najnowocześniejsze i najlepiej wyposażone wesołe miasteczko w Polsce. W samym tylko sezonie 2019 Energylandię odwiedziło ponad półtorej miliona gości. W tym roku istnieje spora szansa na pobicie tego rekordu, ponieważ po raz pierwszy park ma być czynny również w miesiącach zimowych. Obiekt jest znany nie tylko nad Wisłą: chętnie odwiedzają go również turyści z zagranicy, chcący poznać jeden z najpopularniejszych lunaparków w Europie, mogący śmiało konkurować z tak kultowymi miejscami jak niemiecki Europa-Park czy francuski Disneyland!

Lokalizacja

Ogromnym atutem Energylandii jest lokalizacja. Park położony jest w województwie małopolskim, w niewielkiej, ale bardzo malowniczej miejscowości Zator. To niespełna godzinę drogi od popularnych wśród turystów Krakowa czy Wieliczki. Wizytę w Energylandii można więc śmiało połączyć ze zwiedzaniem innych ciekawych miejsc w Polsce (choć naszym zdaniem warto poświęcić na taką wyprawę kilka osobnych dni). Zator to także świetny punkt wypadowy do Wadowic, Oświęcimia, Olkusza czy Bielska-Białej.

Godziny otwarcia parku Energylandia

Sezon 2020 w Energylandii jest już otwarty! Park zaprasza swoich gości codziennie w godzinach 10:00 – 18:00. W okresie wakacyjnym, tj. od 27 czerwca do 31 sierpnia, obiekt będzie czynny nieco dłużej: w tym czasie godziny otwarcia to 10:00 – 22:00. Gwarantujemy, że nie będziecie się tutaj nudzić – organizatorzy zadbali o to, by zabawa trwała tu na okrągło!

Ceny biletów – wycieczka jednodniowa

139,00 – bilet normalny (dorośli i osoby powyżej 12 roku życia)

89,00 zł – bilet ulgowy (dzieci do 140 cm wzrostu)

1,00 zł – bilet dla dziecka do lat 3

1,00 zł – bilet urodzinowy (dla osoby do 18 roku życia)

89,00 zł – bilet normalny dla osoby niepełnosprawnej (dorośli i osoby powyżej 12 roku życia; za okazaniem legitymacji)

69,00 zł – bilet ulgowy dla osoby niepełnosprawnej (osoby do 12 roku życia; za okazaniem legitymacji)

Jeśli planujecie wizytę indywidualną, nie musicie wcześniej rezerwować miejsc w Energylandii. Bilet zakupiony online to gwarancja wejścia na teren parku. Bilety możecie kupić także na miejscu bez stania w kolejkach – dla wygody odwiedzających uruchomionych jest kilka kas. Ceny biletów są jednakowe bez względu na sposób zakupu. Na miejscu honorowane są płatności gotówką i kartą płatniczą. W cenie jednego biletu masz dostęp do 75 różnorodnych atrakcji!

Dojazd na miejsce

Do Energylandii można dojechać na kilka sposobów. Dla gości zmotoryzowanych na miejscu przygotowano obszerny parking (opłata jest jednorazowa i wynosi 5 zł za dzień pobytu). Ze względu na to, że Park Rozrywki Energylandia znajduje się pomiędzy dwoma największymi aglomeracjami miejskimi Małopolski, najwygodniej dojechać do niej od strony Krakowa lub Katowic korzystając z autostrady A4. Miłośnicy kolei mogą wybrać podróż pociągiem (są bezpośrednie połączenia Kraków Główny – Zator – Kraków Główny i Katowice – Zator – Katowice). Blisko Zatora znajdują się także dworce PKP w Wadowicach i Oświęcimiu, z których na miejsce można dotrzeć taksówką lub lokalnym busem. Bardzo wygodnym i pewnym środkiem transportu jest prywatny autokar Energylandii. Organizator zapewnia bezpośrednie połączenia z Krakowa, Katowic, Zakopanego (przez Nowy Targ i Rabkę-Zdrój) oraz z Wrocławia (przez Iławę, Brzeg, Opole i Strzelce Opolskie). Cennik biletów znajduje się na stronie Energylandii. Ogromnym plusem autokarów jest fakt, że przywożą nas pod samą bramę lunaparku: nie musimy tracić czasu na szukanie wejścia ani płacić za parking.

Atrakcje Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia

W sezonie 2020 Energylandia przygotowała dla swoich gości ich ukochane atrakcje z poprzednich lat oraz zupełnie nowe propozycje. Najmłodszym odwiedzającym dedykowana jest kolorowa Bajkolandia – zaczarowane miejsce, gdzie dzieci mają okazję spotkać postacie ze swoich ulubionych bajek oraz przenieść się do magicznego świata baśni. Strefa Familijna zapewnia pełną emocji zabawę dla całych rodzin, ale bez ekstremalnych rollercoasterów czy wyjątkowo stromych zjeżdżalni. Na takie wrażenia można liczyć za to w Strefie Ekstremalnej – części parku stworzonej dla miłośników adrenaliny, prędkości i przyspieszonego bicia serca. To właśnie tutaj znajduje się słynny na cały świat gigantyczny hypercoaster Hyperion, jedna z najszybszych kolejek górskich w Europie! Kolejną częścią Energylandii jest Water Park z osobno wydzieloną strefą relaksu Tropical Fun. Można tu odpocząć, ale też zaznać mnóstwa emocji na fantastycznych zjeżdżalniach i innych wodnych atrakcjach. Od zeszłego roku w lunaparku działa klimatyczny Smoczy Gród, przypominający średniowieczne miasteczko tętniące życiem i kuszące swoją niezwykłą tajemniczością. Nad Smoczym Grodem góruje spektakularna Zadra: zapierająca dech w piersiach konstrukcja będąca najwyższą i najszybszą hybrydową kolejką górską na świecie! Nowością sezonu 2020 jest także szósta strefa tematyczna, Aqualantis, niezwykła wodna atrakcja przygotowana specjalnie na szóste urodziny parku. Organizatorzy informują, że nawiązujący do mitycznej krainy Aqualantis ma zostać uruchomiony już niebawem.

Plan twojej podróży (wycieczka jednodniowa)

8:30 – wyjazd z Krakowa prywatnym autokarem Energylandii

9:40 – dojazd pod bramę Energylandii

10:00 – wejście na teren parku; całodzienny pobyt w sześciu strefach tematycznych; obiad oraz kolacja w wewnętrznej części gastronomicznej (nie trzeba opuszczać obiektu)

20:30 – wyjazd z Energylandii autokarem

21:40 – dojazd do Krakowa

COVID-19 –informacje praktyczne

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w całym Parku Rozrywki Energylandia obowiązują wytyczne Ministerstwa Zdrowia odnośnie poruszania się w przestrzeni publicznej. Zgodnie z decyzją Rządu, obecnie na terenie obiektu realizowany jest ostatni, IV etap łagodzenia obostrzeń. Na terenie parkingów i alejek spacerowych nie trzeba nosić maseczek, jednak organizatorzy zalecają, by mimo wszystko ich używać. Nakaz noszenia maseczek obowiązuje za to na terenie wejść do poszczególnych atrakcji, na samych atrakcjach oraz we wszystkich strefach pokazowych. Organizator wyraźnie zaznacza, że musi to być właśnie maseczka: nie szal, nie chusta i nie komin. Obowiązek używania maseczek dotyczy wszystkich odwiedzających z wyjątkiem dzieci do 4. roku życia. Na terenie sklepów i w strefie gastronomicznej obowiązują standardowe wytyczne przyjęte dla tego typu obiektów.

Więcej na ten temat — tutaj–