W Małopolsce jest mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzenia. Fantastyczne atrakcje są rozsiane po całym województwie, a najwięcej znajduje się w pobliżu Krakowa. Jeśli chcesz wybrać się na pełną wrażeń wycieczkę z rodziną, ale do dyspozycji macie tylko dwa dni, postaw na niezawodne i sprawdzone pomysły. W okolicach Krakowa można znaleźć ogrom nietuzinkowych miejsc, które koniecznie musicie zobaczyć. Aby połączyć odkrywanie historii regionu z aktywnym wypoczynkiem wśród niesamowitych atrakcji skorzystajcie z naszej propozycji. Dowiedz się, gdzie warto pojechać z dzieckiem i zobacz, co przygotowaliśmy.

Plan twojej wycieczki:

 

Dzień 1: Alwernia i Regulice

10:00 Małopolskie Muzeum Pożarnictwa w Alwerni

13:00 przerwa obiadowa

14:30 Ekomuzeum Garncarstwa w Regulicach

18:00 nocleg (ośrodek WesternCamp)

Dzień 2: Park Rozrywki Energylandia

10:00 – 18:00 zabawa w Energylandii

14:00 przerwa na obiad w strefie gastronomicznej

Małopolskie Muzeum Pożarnictwa w Alwerni


Małopolskie Muzeum Pożarnictwa w Alwerni źródło:https://commons.wikimedia.org/wiki/File:SDA-25_16_Magirus_from_Muzeum_Po%C5%BCarnictwa_w_Alwerni_during_%22Stra%C5%BC_po%C5%BCarna_wczoraj_i_dzi%C5%9B%22_exhibition_on_Jeziora%C5%84skiego_square_in_Krak%C3%B3w_5.jpg

Nie od dziś wiadomo, że dzieci nie przepadają za zwiedzaniem muzeów. Oglądanie nieruchomych ekspozycji zamkniętych w gablotach nie należy do fascynujących zajęć dla najmłodszych. Aby zaciekawić małego odkrywcę trzeba się trochę bardziej postarać. Jeśli chcemy zabrać dziecko do muzeum, wybierzmy takie, które naprawdę może zaciekawić kilkulatka. Doskonałym pomysłem może być rodzinna wyprawa do Małopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Alwerni. Muzeum istnieje w tym miejscu już od ponad pół wieku i jest to najstarszy i najcenniejszy tego typu zabytek w Polsce. Zobaczymy w nim unikalne zabytki techniki, w tym bogatą kolekcję dawnych pojazdów strażackich. Dzieciaki będą zachwycone widokiem oryginalnych konnych wozów strażackich, wspaniałych samochodów pożarniczych czy innych fantastycznych eksponatów. Muzeum jest czynne od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 – 15:00.

Ekomuzem Garncarstwa w Regulicach

Odkrywając wyjątkowe miejsca w Małopolsce można świetnie się bawić. Ogromną dawkę frajdy może dać wizyta w Ekomuzem Garncarstwa w Regulicach. Ta niecodzienna atrakcja obejmuje warsztat rzemiosła garncarskiego z Izbą Tradycji Regionalnych oraz zespół osobliwości geologiczno-przyrodniczych Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zgromadzona tu kolekcja jest formą promowania najciekawszych elementów dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego regionu. Muzeum mieści się w budynku dawnej kotłowni obok przedszkola w Regulicach. Prowadzi je Stowarzyszenie Przyjaciół Regulic i Nieporazu. W muzeum można uczestniczyć w interaktywnych warsztatach garncarskich organizowanych dla dzieci, młodzieży i turystów. Warsztat garncarski można zwiedzać po wcześniejszym umówieniu się z właścicielem (pan Jan Głuszek, numer telefonu: 12 283 28 84).

Poczujcie się jak w westernie!

Po dniu pełnym wrażeń pora na zasłużony odpoczynek. Jako miejsce na nocleg wybraliśmy jeden z najciekawszych i najoryginalniejszych ośrodków wypoczynkowych w Polsce. Macie szczęście, bo znajduje się on zaledwie kilkanaście kilometrów od Regulic. Wyjeżdżając z Ekomuzeum wjedźcie na ul. Chrzanowską i kierujcie się w stronę Alwerni. Zjedźcie w DW780 w stronę Wygiezłowa i na pierwszym rondzie skręćcie w lewo. Dojedziecie do DW781, którą w niecałe 10 minut dojedziecie do WesternCamp w Zatorze. To wyjątkowy ośrodek inspirowany Dzikim Zachodem, w którym poczujecie się jak w najprawdziwszym amerykańskim westernie. Goście mają możliwość wyboru spośród rozmaitych opcji zakwaterowania, m.in. oryginalnych wozów kowbojskich czy prawdziwych indiańskich namiotów tipi. Jeśli wolicie coś bardziej tradycyjnego, możecie wybrać przytulny drewniany domek z balkonem. Oferta ośrodka obejmuje również wiele form rekreacji i aktywności na świeżym powietrzu dostępnych wyłącznie dla gości hotelu.

Rodzinna przygoda w Energylandii

Od wielu lat w czołówce najchętniej odwiedzanych miejsc w Małopolsce znajduje się Energylandia. Ten wyjątkowy park rozrywki jest położony około 1,5 km od ośrodka WesternCamp. Na miejsce możecie dojechać samochodem (3 minuty), dojść pieszo (18 minut) lub dojechać za darmo specjalną Ciuchcią Energylandii kursującą spod ośrodka WesternCamp o 9:30 i 10:00 (10 minut). Park Rozrywki Energylandia to gwarancja doskonałej zabawy dla całej rodziny. Wszystkie zainstalowane tu urządzenia są bardzo nowoczesne i spełniają rygorystyczne wymogi pod względem bezpieczeństwa. Kompleks podzielony jest na sześć stref tematycznych, w których znajdują się atrakcje o różnym stopniu trudności. Energylandia oferuje łącznie blisko 80 różnorodnych urządzeń rozrywkowych dostosowanych do wieku uczestników. Częścią parku przeznaczoną dla najmłodszych jest Bajkolandia. To urocza kraina wyposażona w łagodne urządzenia dostępne dla wszystkich grup wiekowych, w której dzieci mogą spotkać postacie z ulubionych bajek i filmów. Strefa Familijna oferuje atrakcje dla całych rodzin, z których rodzice mogą korzystać wraz ze swymi pociechami. Z myślą o młodzieży i osobach dorosłych powstała Strefa Ekstremalna, gdzie zainstalowano najintensywniejsze i najbardziej ekstremalne atrakcje w całej Energylandii. Smoczy Gród to część parku stworzona na wzór średniowiecznego grodu, w której motywem przewodnim są smoki. Wkrótce zostanie uruchomiona jeszcze jedna strefa tematyczna o tajemniczej nazwie Aqualantis, z fabułą nawiązującą do starożytnego miasta Atlantis. Na terenie kompleksu znajduje się również zewnętrzny park wodny naśladujący tropikalną wyspę, liczne sklepy z pamiątkami oraz obszerna strefa gastronomiczna. Energylandia to zdecydowanie najlepszy park rozrywki w Polsce. Będziecie nim zachwyceni. Dzieciaki też!