Gdzie warto pojechać na weekend w Polsce?

Jak Polska długa i szeroka piętrzą się rozliczne możliwości dotyczące spędzania przez Polaków wolnego czasu. Wybór jest tak duży, że każdy region Polski ma swoich zwolenników. Generalnie rzecz ujmując, Polacy dzielą się na tych, którzy lubią morze i na tych, którzy wybierają góry. O większe zainteresowanie cały czas walczą jeziora i faktycznie w ostatnich latach zainteresowanie tym regionem również wzrosło.

Trzeba sobie jednak zadać podstawowe pytanie gdzie jechać na weekend, a gdzie warto pojechać na weekend. Jedno z drugim czasami niewiele ma do czynienia. Podstawowym czynnikiem stają się koszty i nie zawsze jedziemy tam, gdzie byśmy chcieli. Przykre, ale prawdziwe. Z tego powodu warto mieć możliwość wyboru i samodzielnie wyznaczać kierunek podróży.

Problemów z podjęciem decyzji gdzie wyjechać na weekend nie mają te osoby, które odwiedziły swego czasu Energylandie. Oni doskonale wiedzą, że najbliższy długi weekend spędzą właśnie tutaj. A to za sprawą szerokiej oferty dedykowanej gościom parku w różnym wieku. Z roku na rok w Energylandii wzrasta ilość atrakcji udostępnionych odwiedzających. W roku 2017 ma być ich aż siedemdziesiąt. W takich okolicznościach, wszyscy wiedzą gdzie spędzić weekend, oczywiście w Małopolsce. Stali bywalcy z niecierpliwością czekają na otwarcie sezonu, które odbędzie się 17 kwietnia, ponieważ wraz z wielkim otwarciem pojawią się kolejne nowości, a także aż do 23 czerwca ceny biletów indywidualnych są naprawdę w atrakcyjnej cenie.

Tegoroczne nowości w Energylandii

Jak już wspomnieliśmy na odwiedzających Park Rozrywki w 2017 roku czeka wiele nowości. Są to m.in.:

  • Boomerang
  • Jungle Adventure
  • Anaconda
  • Dwukrotnie zwiększona Bajkolandia
  • Speed Water Coaster
  • Wioska Szajcarska
  • Wioska Wikingów

Nowości zapewnią wszystkim niezapomniane wrażenia. Poznacie nie tylko obce kraje i kultury (Szwajcarów i Wikingów), ale również będziecie mogli udać się w niezwykłą podróż w wagonikach, które przeistoczą się w tratwy i łodzie. Żądni wrażeń odnajdą je pędząc z prędkością 110 km/godzinę z wysokości 60 metrów. Takie emocje tylko na Speed Water Coaster!

Należy również wspomnieć, że zostało wybudowane nowe wejście główne, w którym zwiększyła się ilość kas sprzedających bilety wstępu, przybyły sklepy i kawiarnie. Nowe wejście, według właścicieli, ma na celu zwiększenie przepustowości, ulepszenie obsługi gości oraz podniesienie jakości świadczonych usług.

Wśród nowości znalazła się również nowa restauracja – Restauracja Formuła, której wyznaczono zaszczytne miejsce, tuż obok Roller Coaster Formuła.