FAQ

Kiedy planowane jest otwarcie sezonu 2017 i w jakich godzinach otwarta będzie Energylandia?

Park otwarty jest od 17 kwietnia 2017 roku. • Energylandia w kwietniu czynna będzie: 17 i 18 kwietnia – w godzinach 10:00 – 18:00, oraz w dni: od czwartku do niedzieli, również w godzinach 10:00 – 18:00. • W maju park czynny będzie codziennie, od poniedziałku do niedzieli, od 10:00 do 18:00. • W czerwcu – park czynny będzie codziennie, od poniedziałku do niedzieli – do 23 czerwca włącznie od 10:00 do 18:00., od 24 czerwca od 10 do 20:00. • W okresie: od lipca do sierpnia park czynny będzie w godzinach od 10:00 do 20:00, przez cały tydzień, od poniedziałku do niedzieli. W pogodne dni, przy większej liczbie Gości, godziny pracy są bardzo często wydłużane. Organizujemy również nocne eventy – tzw. Magic Night – wówczas mogą Państwo korzystać ze wszystkich atrakcji Parku od rana aż do północy. • We wrześniu zapraszamy codziennie od poniedziałku do niedzieli od 10:00 do 18:00. • W październiku park otwarty będzie od czwartku do niedzieli, w godzinach 10:00 – 18:00. Zakończenie sezonu 2017 planowane jest na 29 października 2017 roku. Szczegóły otwarcia Energylandii znajdziesz na naszej stronie www.energylandia.pl oraz specjalnie stworzonym kalendarzu.

Czy są specjalne wydarzenia i eventy w Energylandii?

Podczas trwania sezonu 2017 organizujemy zarówno cykliczne jak i jednorazowe wydarzenia. 1. W 2017 roku przejadę się Roller Coasterem>>https://www.facebook.com/events/359139601108332/ 2. WIELKIE OTWARCIE SEZONU 2017 Parku Rozrywki EnergyLandia w Zatorze :D>>https://www.facebook.com/events/1813444502245371/ 3. Kinder Party. 1-4 czerwca 2017. 4. Urodziny Energylandia. 14-16 lipca 2017. 5. Magic Night. 15 lipca 2017. 6. Magic Night. 12 sierpnia 2017. 7. Oktoberfest. 16-17.2017. 8. Halloween Night. 28.10.2017r.

Ile kosztują bilety wstępu do Energylandii?

• Dzieci/do lat 3: – 1zł. • Bilet urodzinowy (os. do 18 r.ż.) – 1zł. • Dzieci (do wzrostu 140cm) – 59 zł. • Kobieta w ciąży (za okazaniem karty ciąży), seniorzy (os. +65): 59 zł. • Bilet normalny: 109,00 zł. • Bilet całoroczny ulgowy: 179,00 zł. (dla osób o wzroście do 140 cm w dniu zakupu) • Bilet całoroczny normalny: 329,00 zł. • Bilet dla młodej pary: 1zł/os. Dla Młodych Par, które chcą zorganizować sesje ślubną w Parku. Dotyczy Pary Młodej w stroju ślubnym oraz max. dwóch fotografów (niezależnie od daty ślubu) Osoby niepełnosprawne: • Dzieci: 39,00 zł. • Dorośli: 59,00 zł. Powyższy cennik obowiązuje do dnia 23 czerwca 2017r.

Jak działa bilet całoroczny?

Bilet całoroczny działa od dnia zakupu przez cały rok. Posiadacz biletu na miejscu; w Parku; ma wykonywane zdjęcie i otrzymuje bilet.

Jak działa i dla kogo przeznaczony jest bilet całoroczny – ulgowy?

Bilet całoroczny-ulgowy działa od dnia zakupu przez cały rok. Posiadacz biletu na miejscu; w Parku; ma wykonywane zdjęcie i otrzymuje bilet. Jak w przypadku biletu ulgowego jednodniowego przysługuje osobie o wzroście poniżej 140 cm w dniu zakupu.

Czy osoby niepełnosprawne mają zniżkę na wstęp do Energylandii?

Tak, opłata za bilet wynosi: • Dzieci: 39,00 zł. • Dorośli: 59,00 zł., *za okazaniem orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

Czy przysługuje ulga dla opiekuna osoby niepełnosprawnej?

Tak, jednak tylko w wypadku wizyty grupowej.

Czy są zniżki z okazji urodzin?

Wszystkie osoby do 18 roku życia włącznie, w dniu urodzin za bilet do parku uiszczą symboliczną opłatę – 1 zł. To ukłon w stronę naszych najmłodszych gości. Wymagane jest okazanie dokumentu, potwierdzającego tożsamość oraz fakt, że w tym dniu jubilat ma urodziny.

Dla kogo przeznaczone są bilety grupowe? Jaki jest koszt?

Rozróżniamy kilka typów grup, są to m.in: grupy szkolno-przedszkolne i grupy zorganizowane (wyjazd pracowniczy/ integracyjny etc.). Liczebność grupy zaczyna się od 15 osób. Ceny biletów wstępu dla grup szkolno-przedszkolnych uzależnione są od przedziałów wiekowych. Aktualny cennik znajduje się na naszej stronie internetowej. Na każde 10 uczniów w grupie przysługuje 1 opiekun w cenie 1 zł! Bilety dla całej grupy może zakupić tylko opiekun lub kierowca. Ceny biletów dla grup zorganizowanych ustalane są indywidualnie drogą mailową: grupy@energylandia.pl lub przez kontakt telefoniczny pod nr tel: +48 724 222 000. Przyjazd grupy należy wcześniej zgłosić drogą mailową: grupy@energylandia.pl lub przez kontakt telefoniczny pod nr tel: +48 724222 000.

Czy przysługuje zniżka z tytułu karty dużej rodziny? 


Respektujemy ogólnopolską kartę dużej rodziny, karta ta uprawnia do 5% zniżki na bilety do parku.

Czy w Energylandii obowiązują zniżki z kartą Parkmania?

Tak, na kartę Parkamania przysługuje 5% zniżki do każdego zakupionego biletu w kasie Energylandii.

Co obejmuje cena biletu do Energylandii?

W cenie biletu otrzymują Państwo możliwość korzystania ze wszystkich dostępnych w Parku urządzeń, pokazów i atrakcji. Podobnie jak ma to miejsce we wszystkich Parkach rozrywki na świecie dodatkowo płatne są: gastronomia, gry komputerowe i zręcznościowe, niektóre stoiska usługowe (fotograf, foto-budka, malowanie twarzy – tatuaże itd.) i oczywiście towary w sklepach znajdujących się na terenie parku.

Czy w cenie biletu są wszystkie atrakcje?

Tak, w cenie biletu otrzymujesz dostęp do wszystkich atrakcji naszego Parku oraz wejście do strefy Water Park. Dodatkowo płatne są: gastronomia, gry komputerowe i zręcznościowe, niektóre stoiska usługowe (fotograf, foto-budka, malowanie twarzy – tatuaże itd.) i oczywiście towary w sklepach znajdujących się na terenie parku.

Kiedy zostaną uruchomione nowe atrakcje?

O konkretnych datach premier nowych atrakcji będziemy Państwa informować za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz kanałów Social Media – Facebook, Instagram.

Czy bilet kupiony on-line ma określoną datę ważności? Jeśli tak to jaką?

Bilet wstępu do Parku zakupiony drogą on-line ważny jest do 23 czerwca 2017r.

Gdzie kupić bilet do Parku Energylandia?

W dni pracy Parku bilety można kupić w kasach biletowych. W trosce o państwa komfort, polecamy państwu wcześniejszy zakup biletów, w naszym systemie sprzedaży on-line, znajdującym się na stronie internetowej: www.ticket.energylandia.pl

Czy można płacić kartą?

Oczywiście honorujemy płatność kartą płatniczą. Zarówno za bilety wstępu, jak i we wszystkich punktach gastronomicznych i sklepach na terenie Energylandii.

Czy można wejść do Energylandii, tylko dla towarzystwa, bez zamiaru korzystania z atrakcji?

Niestety, nie możemy zaoferować takich biletów. Każda wejściówka na teren Parku obejmuje możliwość korzystania ze wszystkich dostępnych atrakcji przez cały dzień bez limitów i obowiązuje także gości, którzy nie chcą lub nie mogą korzystać z niektórych urządzeń. Dla nich oferujemy spokojniejsze atrakcje, a także liczne pokazy i zabawy z animatorami.

Czy po zakupie biletu można wyjść na chwile z Parku i do niego wrócić?

Jeśli chcesz wyjść na chwilę z Energylandii, a później wrócić na teren Parku, przed wyjściem poproś pracownika przy bramkach wejściowych o specjalny stempel identyfikacyjny. Umożliwi Ci on powrót na teren Parku tego samego dnia. Uwaga! Zachowaj bilet wstępu do Energylandii, bo będzie on wymagany do okazania w momencie powrotu.

Czy jest parking i ile kosztuje?

Przed wejściem do parku znajduje się parking, a koszt karty parkingowej to 5zł za cały dzień. Autokary wycieczkowe mogą parkować bezpłatne.

Czy w pobliżu Parku jest jakiś hotel gdzie można zarezerwować nocleg?

Energylandia obecnie nie posiada własnego zaplecza hotelowego.W 2017 roku planujemy uruchomić własną bazę noclegową.  W zakładce „Zaplanuj pobyt/ Noclegi” na naszej stronie, znajdą państwo proponowane przez nas noclegi w okolicy. W kwestii camperów i campingów prosimy o indywidualny kontakt tel: +48 33 486 15 00 lub +48 724 222 000.

Czy można wejść na teren Parku z psem?

Niestety, ze względów bezpieczeństwa nie można wejść na teren Energylandii z psem. Bardzo prosimy o wzięcie tej kwestii pod uwagę przed wyjazdem i niepozostawianie psa samego w samochodzie, w czasie kiedy Państwo będą korzystać z naszego Parku!

Czy wstęp do Water Parku jest dodatkowo płatny?

Korzystanie z Water Parku nie jest obciążone dodatkową opłatą. Obowiązuje wstęp w ramach jednego biletu do Parku Energylandia.

Czy jest uruchomiony pociąg z Krakowa/Katowic do Zatora?

Obecnie specjalny pociąg do Energylandii nie kursuje. Niebawem uzgodnimy warunki przewozów osób busami z Krakowa i Katowic.

Czy będą w 2017 roku festiwale muzyczne.

Niestety w związku z dużą ilością inwestycji i w związku z tym koniecznością przebudowy i reorganizacji parku w 2017 roku festiwale muzyczne nie będą organizowane. W przyszłości planujemy powrócić do konwencji festiwali, tymczasem polecamy Państwu eventy muzyczne w klubach Energy 2000.

Czy wymagana jest rezerwacja przy planowaniu wizyty w Energylandii?

W Energylandia podczas wizyty indywidualnej niekonieczna jest wcześniejsza rezerwacja biletów. Nie obowiązują dzienne limity wejść, każdy Gość wejdzie na teren parku.

Jak zakupić bilet roczny?

Nabycie biletu rocznego jest możliwe wyłącznie w kasie, na miejscu, w parku. Jest to związane z koniecznością wykonania zdjęcia na miejscu.

Czy jest w ofercie bilet dwudniowy?

Niestety w bieżącym sezonie nie są w ofercie dostępne bilety dwudniowe.

Czy promocja urodzinowa dotyczy również Gości jubilata?

Promocja urodzinowa dotyczy wyłącznie jubilata w dniu jego urodzin, do ukończenia 18 roku życia włącznie.

Czy są bilety rodzinne?

Nie ma w ofercie biletów rodzinnych. Każdy Gość zobowiązany jest do zakupu biletu indywidualnego korzystając ewentualnie z ulgi w związku ze wzrostem ( do 140cm.) itp. Szczegóły znajdują się w zakładce cennik indywidualny, na naszej stronie.

Czy kursują busy do Energylandii?

Na ten moment nie kursują dedykowane busy do Energylandii. Połączeń należy szukać na rozkładach jazdy prywatnych przewoźników. W najbliższych tygodniach z Krakowa i Katowic uruchomimy przejazdy do parku i z powrotem.

Czy jest możliwość przedłużenia ważności biletu zakupionego na portalu Groupon?

Bilet zakupiony na portalu Groupon nie podlega weryfikacji przez Park Energylandia. Bilet należy wykorzystać w terminie znajdującym się na bilecie.

Zasady zakupu biletu prezentowego?

Bilet prezentowy jest do nabycia poprzez nasz system sprzedaży. W celu nabycia należy wybrać na panelu opcję “bilet prezent” i wypełnić dane do wysyłki. Bilet jest wysyłany na wskazany adres, po uiszczeniu opłaty.

Na czym polega promocja dotycząca sesji ślubnej?

Na sesję ślubną zapraszamy pary w stroju ślubnym wraz z 2 fotografami (bądź fotografem i kamerzystą). Zarówno para ślubna jak i fotograf i kamerzysta, mogą skorzystać z promocyjnej ceny biletu w cenie 1 zł.

Czy istotny jest wzrost na atrakcjach?

Na atrakcjach obowiązuje ściśle określony zakres dolnej i górnej granicy wzrostu. Jest to warunek konieczny do zachowania bezpieczeństwa.

Czy są w Energylandii bilety godzinne?

W parku Energylandia obowiązuje jeden bilet na wszystkie atrakcje przez cały dzień. Nie ma potrzeby “pilnowania” czasu wycieczki gdyż mogą Państwo korzystać z atrakcji od otwarcia aż do samego zamknięcia.

Czy opiekun który nie korzysta z atrakcji musi kupować bilet?

W ofercie Enerylandii nie ma tzw. biletów spacerowych. Każdy Gości obowiązany jest do zakupu bądź normalnego bądź ulgowego ( jeżeli ulga przysługuje) biletu wstępu.

Czy można zmienić termin realizacji Groupon’a lub dopłacić w kasie różnice w cenie i skorzystać z niego po terminie jego ważności?

Niestety, w związku z tym że sprzedaży dokonywała firma Groupon, Park Energylandia nie może dokonywać zmian w terminach realizacji biletów, ani też uwzględniać dopłat do biletów niezrealizowanych w terminie ich ważności. Groupon należy zrealizować w terminie wskazanym na bilecie, zgodnie z kalendarzem otwarcia parku – dostępnym na naszej stronie. Wszelkie reklamacje i próby rekompensaty prosimy zgłaszać do firmy Groupon.