Gry i zabawy na imprezy integracyjne

Wyjazdy integracyjne to doskonała okazja do spędzenia czasu z dala od codziennych obowiązków w firmie. To także rewelacyjny sposób na zbudowanie zaufania między pracodawcą i pracownikami oraz na zgranie ze sobą samego zespołu. Najlepsze wyjazdy integracyjne to takie, w trakcie których uczestnicy mogą po prostu dobrze się bawić. Dlatego warto skusić się na imprezę w bardziej swobodnym wydaniu niż tradycyjne kolacje czy bankiety. Żadna impreza integracyjna nie może się obejść bez gier, konkursów i zabaw, w których mogą brać udział wszyscy – nie tylko pracownicy, lecz także managerowie, administracja czy szefostwo. Takie działania spajają cały zespół i sprawiają, że w atmosfera w środowisku pracy staje się o wiele bardziej przyjazna.

Pomysły na imprezy integracyjne

Impreza integracyjna może mieć różne formy. Sprawdzają się zarówno jednodniowe eventy, jak i wyjazdy na kilka dni. Oczywiście nie każda firma może sobie pozwolić na kilkudniowy przestój w wyniku nieobecności pracowników. Alternatywą jest zorganizowanie wyjazdu integracyjnego w dni wolne od pracy, np. w któryś z przedłużonych weekendów. Należy jednak pamiętać, że pracownicy mogą mieć w tym czasie inne plany – tym bardziej, że impreza firmowa nie powinna być obowiązkowa. Decydując się na organizację imprezy integracyjnej warto wybrać takie miejsce, w którym będzie możliwych wiele różnorodnych aktywności. Naszym zdaniem najlepiej sprawdzają się imprezy odbywające się w plenerze. Organizacją imprez firmowych zajmują się profesjonalne agencje eventowe, dbające o to, by zapewnić uczestnikom jak najciekawsze atrakcje. Jakie aktywności można zaproponować w trakcie imprezy integracyjnej?

Konkurencje na gry integracyjne

Przede wszystkim wspomnijmy o różnorodnych aktywnościach sportowych. Oczywiście konkurencje na imprezy integracyjne powinny być dostosowane do wieku uczestników i miejsca, w którym odbywa się event. Do dyspozycji mamy całą masę możliwości: siatkówkę, paintball (klasyczny lub w wersji laserowej), spływ kajakowy, grę w golfa, jazdę na quadach i wiele innych. W trakcie imprezy integracyjnej można zorganizować też zawody sportowe, w których będzie można połączyć kilka różnych dyscyplin.

Jakie powinny być gry na imprezy integracyjne? Przede wszystkim ciekawe, wciągające i zabawne. Pod tym względem doskonale sprawdzają się np. gry miejskie i terenowe. Wbrew nazwie, takie gry nie muszą odbywać się w mieście; tak naprawdę można je zrealizować wszędzie. Uczestnicy muszą pokonywać kolejne przeszkody lub wykonywać zadania, by zdobyć czekającą u celu nagrodę lub po prostu zająć pierwsze miejsce. Świetną opcją jest również geocaching, czyli szukanie za pomocą odbiorników GPS ukrytych wcześniej skrytek. Ciekawym pomysłem może być także zorganizowanie rowerowej gry terenowej. Gry na imprezy integracyjne mają wiele różnych scenariuszy. Do najpopularniejszych zaliczamy gry detektywistyczne, w których zespoły wcielają się w wyspecjalizowanych detektywów, którzy na podstawie pozostawionych śladów na miejscu zbrodni, muszą wytypować mordercę. Inną bardzo podobną i popularną ostatnimi czasy grą jest wydostanie się z zamkniętego pokoju o różnej tematyce. Wymagana jest tutaj praca grupowa oraz logiczne myślenie, które pozwoli znacznie szybciej wydostać ekipę na zewnątrz. Tego typu gry zacieśniają więzi i sprawiają, że każda osoba w zespole czuje się ważna. To tylko przykłady tego, jakie zabawy integracyjne na imprezy można przygotować. Ważne jest, aby scenariusz znały wyłącznie osoby organizujące gry, a najlepiej, jakby były to osoby całkowicie spoza, które nie będą w nich uczestniczyły. Tylko wtedy mamy pewność, że nikt wcześniej nie znał szczegółów konkurencji.

Wszystko zależy od miejsca

Miejsce, w którym zorganizujemy imprezę warunkuje jakie zabawy konkursy na imprezy integracyjne będą miały miejsce. Jeżeli impreza nawiązuje do konkretnego tematu, jak to ma miejsce np. w Energylandii, to możemy pozwolić sobie na bardzo wiele możliwości. Na przykład impreza halloweenowa może nieść ze sobą konkurs na najlepsze przebranie. Impreza dla sympatyków piwa – Oktoberfest może determinować konkurencję wypicia kufla piwa na czas. Jak widzimy nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. W przypadku wspomnianych imprez, które co roku organizowane są na terenie parku spraw jest prosta. To personel organizuje wszelkiego rodzaju konkursy, ponieważ imprezy towarzyszą gościom podczas korzystania z bogatej oferty urządzeń i usług. Jeżeli jednak będziemy chcieli zorganizować firmowe spotkanie na terenie parku, to zabawy na imprezy integracyjne nie mają ograniczeń. Równie dobrze można, z racji dostępu do strefy ekstremalnej, pobawić się w wyzwania i sprawdzić, kto w firmie gotowy jest do przełamywania swoich ograniczeń, jakimi jest np. strach czy lęk wysokości, tylko po to, aby zdobyć punkty dla swojej drużyny.

Oczywiście to tylko propozycja. Jeżeli zdecydujecie się na zorganizowanie imprezy firmowej na terenie parku połączonej z dodatkowymi atrakcjami, to z pewnością możecie liczyć na pomoc personelu w stworzeniu gier, zabaw i konkursów dla pracowników. Personel parku ma w tej kwestii spore doświadczenie.