Wyższa forma motywowania pracownika

Czy zastanawialiście się co odpowie statystyczny pracownik, kiedy zapyta się go, co go motywuje do pracy? Odpowiedź jest tak tendencyjna, że czasami osoby zajmujące się rekrutacją pracowników powinni z niego zrezygnować, ponieważ, albo usłyszą to co chcą, albo usłyszą kłamstwo. Prawda jest taka, że większość pracowników stwierdzi, że najbardziej motywują ich pieniądze.

Jak się wszyscy doskonale orientujemy, firmy nie mogą szastać pieniędzmi i każdorazowo podnosząc pensje swoim pracownikom wpadają w błędne koło, w którym pracownik nigdy nie będzie posiadał górnego pułapu pensji jaką mógłby dostawać za określoną pracę, a pracodawca albo będzie tkwił w tym kole i stale podnosił pensje ze względu na to, aby nie stracić specjalisty, który powędruje do firmy konkurencyjnej, albo zaprzestanie motywowania tego pracownika.

Każda praca musi być wynagradzana, a wynagrodzenia nie można się zrzec. Wszelkie osiągnięcia dla firmy, które wykraczały poza nasze obowiązki lub właśnie wpisywały się w nie, ale były na tyle absorbujące, że wymagały od pracownika spędzenia większej ilości czasu nad danym zadaniem, powinny być nagradzane. Nie mówimy tutaj jednak o nagrodzie w postaci premii motywacyjnej czy podwyżki. Doskonałą formą motywowania może być wycieczka dla pracownika jako nagroda.

Prezenty dla pracowników

Wiele firm, których pracownicy pracują na podstawie wynagrodzenia prowizyjnego, w ciągu roku organizuje liczne konkursy i programy motywacyjne, zachęcające do jak największego udziału w sprzedaży całego zakładu, które gwarantują swoim pracownikom liczne nagrody.

Firmy, których działalność nie opiera się stricte na sprzedaży usług, również może zaczerpnąć tego typu systemy motywacyjne dla swoich pracowników. Oczywiście koszty nagród będą odpowiednio niższe, ale zawsze jest to forma uznania dla ciężkiej pracy wykonanej przez konkretnego pracownika.

Warto zorientować się jakie propozycje na prezenty dla pracowników oferują firmy, które mają największą popularność rynkową. I tak na przykład Energylandia, która rokrocznie zyskuje całą masę nowych i zadowolonych klientów, postanowiła w swojej ofercie umieścić voucher dla pracownika. Bilety prezentowe można zamówić drogą internetową pod adresem mailowym system@energylandia.pl lub pod numerem telefonu 607 043 669. Bilety wysyłane są do kupującego w specjalnych kopertach, aby same w sobie stanowiły doskonały prezent.

Co obejmuje voucher dla pracownika?

Bilety prezentowe dla pracowników obejmują tak samo jak w przypadku standardowych biletów indywidualnych wszystkie atrakcje parku bez limitu dostępu. Voucher gwarantuje również wstęp do Water Parku. Kupując bilet w danym sezonie, zapewniamy pracownikom możliwość skorzystania z całodobowej oferty w dowolnym terminie w 2020 r. Tego typu bilety mogą być realizowane przez każdego pracownika osobno lub firma może zorganizować wyjazd w postaci wycieczki. Trzeba pamiętać jednak, aby w przypadku pojawienia się jednorazowo większej ilości gości, zorganizować wycieczkę grupową.