Event – co to takiego i gdzie szukać pomysłów?

Bardzo popularne ostatnimi czasy stało się słowo event. Jest ono nagminnie używane w słownictwie branżowym i potocznym. Profesor Miodek z pewnością chwyciłby się za głowę słysząc w jakich sytuacjach ludzie używają tego słowa i z pewnością stwierdziłby, że niestety nie wiedzą co to jest event. Co w takim razie określa ten wyraz? Jest to zapożyczenie z języka angielskiego, jakich w ostatnich czasach sporo w naszym rodzimym języku, które oznacza po prostu wydarzenie. Warto zwrócić uwagę, że nie jest tutaj mowa o byle jakim wydarzeniu, ale o zdarzeniu zaplanowanym i zorganizowanym w konkretnym celu i dla konkretnej grupy odbiorców.

Liczy się pomysł

Walka o najlepszy pomysł na event toczy się nieustannie na polskim rynku firm, które wyspecjalizowały się w tej materii. To one dyktują najnowsze trendy i najciekawsze idee w tym temacie, a wszystko po to, aby wyróżniać się na tle konkurencji i jak najdłużej być na fali. Każdy event firma przygotowuje pod określone potrzeby zamawiającego. Nie obędzie się z pewnością bez spotkania organizacyjnego, na którym obie strony ustalą potrzeby, budżet, oczekiwania, atrakcje i inne istotne sprawy, które firma eventowa powinna spełnić, aby zadowolić swojego klienta. Niechętnie jednak firmy dzielą się pomysłami, gdyż one często są wykradane przez konkurencyjne firmy, które chwytają się tych najciekawszych i najbardziej interesujących niczym ostatniej deski ratunku.

Firma dla firmy

Największym odbiorcą eventów są wszelkiego rodzaju korporacji i większe, a także i małe firmy, które pragną zorganizować dla swoich pracowników nie lada wydarzenie, które zmotywuje ich do dalszej pracy. W takiej sytuacji event firmowy pomysł  powinien być na jak najwyższym poziomie i sprawiać, że nigdy wcześnie oraz nigdy później nie pojawi się nic bardziej atrakcyjnego. Wszystkie poprzednie eventy firmowe pomysł powinien przebijać chociażby na głowę, a im bardziej to zrobi, tym większe wrażenie firma eventowa zrobi na swoim kliencie, a ten znowu na swoich pracownikach.

Największe wydarzenie sezonu

Jeżeli jesteś firmą eventową i właśnie rozpoczęliście rozmowy z dobrze zapowiadającym się klientem, warto go zainteresować już na samym początku. Przedstaw mu pomysł, jakiego żadna inna firma mu nie zaproponuje. Niech to będzie coś świeżego, coś niepowtarzalnego, coś, co sprawi, że wszystkim opadną ręce, ale nie z bezradności, a z bezwładności w trakcie korzystania z oferty Parku Rozrywki Energylandia. Niech to będzie event na skalę firmową i pozwoli nie tylko na zorganizowanie spotkania w jednej z sal konferencyjnych na terenie parku lub w restauracji, ale przede wszystkim niech zabierze wszystkich w niesamowitą podróż dookoła atrakcji, jakie Energylandia trzyma w zanadrzu i nowości jakie pojawią się wraz z nadchodzącym sezonem letnim. Połączenie eventu firmowego z nie lada wydarzeniem, jakim jest wielkie otwarcie sezonu, dziewiętnaście nowych atrakcji to doskonały moment na wspólną zabawę. Tuż obok energylandii jest położona niecodzienna baza noclegowa mogąca pomieścić aż 600 gości. Western Camp Resort to wioska  z dzikiego zachodu gdzie w konfortowych warunkach goście mają do wyboru nocleg w tipi, wozie kowbojskim lub w domeku szeryfa. Wszystkie obiejty są klimatyzowane. Sprawdź sam jak łatwo zorganizować u nas imprezę firmową!