Abyssus

Aqualantis – już wkrótce


Info o otwarciu
Wkrótce otwarcie
Producent
VEKOMA
Długość trasy
1316
Wysokość
38
Prędkość
100

Główna atrakcja strefy Aqualantis! Zaprojektowana w tematyce stacji pomp dokładnie tam, gdzie kiedyś wznosiła się świątynia potężnego władcy mórz Abyssusa. Do przeszukiwania wciąż zatopionych części miasta używa się niewielkich łodzi. Jednakże kiedy wejdziesz na pokład takiej łodzi potężny władca oceanu nie zawaha się okazać swojego niezadowolenia i zsyła na dzielnych odkrywców ogromną falę szokową, także i ich próbując zesłać w głąb wirującego oceanu.

Abyssus to roller coaster typu  Double Coaster osiąga prędkość 100 km/h. Kolejka będzie wynosić nas na nieco ponad 38 metrów wysokości po torze o długości 1316 m. Czas przejazdu Abyssusem będzie trwał aż 2 minuty!
Jednorazowo wagon kolejki zabierze 16 osób, ale to nie koniec atrakcji. Przejazd tym ekstremalnym roller coasterem gwarantuje liczne zwroty, czyli tak zwane inwersje, których atrakcja posiadać będzie aż 4. Już od samego startu atrakcji może podnieść nam się adrenalina, bowiem kolejka rozpędza się do ogromnej prędkości w zaledwie kilka sekund. Nie zabraknie wrażeń także na dalszych etapach trasy. Jak wspominaliśmy atrakcja to tak zwany Double Launch Coaster co oznacza że wagonik zostanie aż dwukrotnie dopędzony! Pierwszy raz na samym starcie i po raz drugi kiedy zacznie tracić na prędkości.

Dla lubiących szybować w chmurach, producenci atrakcji zapewnili efekty nieważkości, niespodziewane efekty grawitacyjne oraz wiele efektów wodnych takich jak: wodospady, jeziora i fontanny. Za projekt odpowiada holenderska firma Vekoma.  Wagony i aranżacja Abyssusa nawiązują do starożytnego zatopionego miasta Aqualantis. Infrastruktura nowego roller coastera całkowicie położona jest na wodzie, jednak jego twórcy zapewniają, że został tak skonstruowany by nie można było się zmoczyć.

Zapraszamy

Mapa atrakcji


Zastrzeżenia