Wycieczki mają to do siebie, że ktoś musi je zorganizować. Aby jednak to uczynić trzeba mieć pomysł, który będziemy wcielać w życie. Bardzo często jednak nie wiemy jaki kierunek naszej podróży wybrać, aby wszyscy, z którymi będziemy podróżować byli zadowoleni. Warto zatem zainspirować się nieco i podążać utartymi ścieżkami, które zostały wydeptane przez duże grono zadowolonych osób.

Cel wycieczki – Energylandia

W tym roku majówka 2017 wycieczki wybierają za punkt docelowy Park Rozrywki Energylandia. Zaprasza nas tutaj uśmiechnięty, niebieski smok, który jest maskotka obiektu. Jest on zapowiedzią dobrej zabawy i mnóstwa pozytywnej energii jaką z pewnością wyniesiemy po odwiedzinach tego parku. Do zabawy zapraszają nas cztery strefy, z których jedna jest dostosowana z myślą o najmłodszych. W Energylandii możemy korzystać z następujących stref:

  1. Strefy dla najmłodszych, która zabierze milusińskich do świata bajek, magii, a także nauki, a wszystko to za sprawą smoka Energusia, o którym wspominaliśmy wcześniej.
  2. Strefy familijnej dedykowanej całym rodzinom, w której z urządzeń mogą korzystać zarówno dzieci jak i dorośli
  3. Strefy ekstremalnej dostarczającej dużej dawki adrenaliny każdemu śmiałkowi, który podejmie wyzwanie i bez cienia strachu wypróbuje wszystkie urządzenia
  4. Strefy relaksu – Water Park, który przeniesie nas na tropikalną wyspę pełną ciekawych zaułków, atrakcji wodnych i możliwości wypoczynku nad wodą na świeżym powietrzu.
  5. Strefa gastronomiczna – ciągle rozrastający się kompleks restauracji, barów, kawiarni i dedykowanych punktów gastronomicznych zlokalizowanych w różnych częściach parku.

Jak trafić do Energylandii?

Energylandia znajduje się w miejscowości Zator przy al. 3 Maja 2 w województwie Małopolskim. Najprościej dostać się tutaj własnym samochodem, gdyż Park Rozrywki wyposażony jest w pojemny parking, który pomieści samochody wszystkich odwiedzających.

Jeżeli jednak nie dysponujemy prawem jazdy lub własnym samochodem, w prosty sposób możemy dostać się tutaj wieloma środkami transportu. Do dyspozycji mamy:

  • Autobus
  • Pociąg
  • Bus
  • Taxówkę
  • A nawet samolot

Autobusem dostaniemy się do Zatoru rozpoczynając podróż z dworców autobusowych zlokalizowanych w Katowicach, Wadowicach i Oświęcimiu. Z tych samych miejscowości również startują busy, które również można wynająć indywidualnie w lokalnych firmach.

Polskie Linie Kolejowe uruchomiły specjalne połączenie kolejowe „Energylandia”, które rozpoczyna swój bieg na stacjach w Katowicach, Krakowie, Oświęcimiu i Wadowicach.

Noclegi

Po całodniowych atrakcjach należy udać się na zadłużony odpoczynek. W Zatorze, jak i w okolicznych miejscowościach znajdziemy hotele, pokoje, agroturystykę, w których możemy przenocować. Listę polecanych obiektów noclegowych znajdziecie pod linkiem: https://energylandia.pl/zaplanuj-pobyt/noclegi/.